Незабутня поїздка

 Літо 2014 запам'ятається багатьом учням нашої школи поїздкою в Закарпаття. Це була надзвичайно цікава поїздка. Вона запам'ятається і молодшим учасникам поїздки і старшим, тому що програма була підібрана дуже цікаво і різноманітно.                                                            

Спочатку був зоопарк "Лімпопо" в селищі Меденичі Дрогобицького району.  

Коли ми зайшли на територію зоопарку і побачили перших тварин і птахів (це були ослики, попугаї), то дуже зраділи.

Але коли ми продовжили екскурсію, то нашому захопленню вже не було меж. Виявляється, зоопарк "Лімпопо" - найбільший зоопарк у Львівській області. На даний час у ньому проживає більше 300 тварин світової фауни, а територія зоопарку складає більше 300 га. Мешканцям зоопарку тут створено дуже гарні умови, побудовано розкішні вольєри, оригінальні хатинки. Здається, що ми це бачимо не насправді, а в якомусь гарному фільмі. А хижі звірі вели себе так, ніби їм не було жодного діла до всіх відвідувачів: вони відпочивали собі тихенько в тіньку. А найбільше сподобався лев. Він, як і личить цареві всіх звірів, лежав високо , як на троні, і всім своїм видом і статечною ходою хотів показати, хто тут гість, а хто господар...

На закінчення хочеться сказати, що всі отримали море задоволення від побаченого. Діти фотографували все, що бачили, і не хотіли виходити з території зоопарку.

        А після екскурсії в зоопарк була екскурсія по замках і інших цікавих місцях Закарпаття.

        Дуже сподобалось дітям у старовинному замку Шенборнів. Пал́ац Ше́нборнів ( колишня резиденція та мисливський будинок графів Шенборнів), розташований у селі Карпати (Мукачівський район, Закарпатська область).

     Цей палац був побудований графом Ервіном Фрідріхом Шенборн-Бухгаймом у 1890—1895 роках. Коло палацу був розбитий чудовий сад-дендрарій (нині Парк санаторію «Карпати») із декоративним озером у центрі. Висаджені рідкісні породи дерев — самшит, катальпа, сосна Веймута, канадська ялина, японська вишня (сакура), розовий бук, італійська глиниця; чагарників — дойція, гортензія тощо.

        Сам мисливський замок побудований у неоромантичному стилі, що поєднує романські та готичні мотиви. Всім учасникам екскурсії в замку дуже сподобалось.
         

          Не менш цікавою була для учнів екскурсія в м.Ужгород, красиве старовинне місто на ріці Уж, адміністративний центр Закарпатської області та Ужгородського району. Нам воно чомусь нагадало м.Львів. Можливо тим, що в ньому теж багато історичних пам'яток, а, можливо, тим, що воно, як і Львів, потопає в квітах.

    Особливе враження залишилось у учнів від екскурсії по Ужгородському замку.

              

 Цей замок має надзичайно дивовижну історію. Перші згадки про замок відносяться до IX століття. На той час замок мав вигляд дерев'яної фортеці, що складалася з дитинця і частоколу. Пізніше (під час загарбницьких війн) замок був спалений. А в кінці Х — на початку ХІ століть в Ужгороді будується кам'яний замок. Це вже була могутня оборонна споруда. Пізніше Ужгородський замок був ще багато разів реконструйований, зміцнено оборонні споруди замку. За всю свою довговікову історію він пережив не одну навалу загарбників, але і донині зберігся у чудовому вигляді. Він вражає своєю величчю і красою. У приміщенні замку діє краєзнавчий музей.

            

            

Але, мабуть, найвеличнішим з усіх замків, які ми побачили, був Мукачівський замок Пала́нок. Це унікальний зразок середньовічної фортифікаційної архітектури, з поєднанням різних стилів. Він розміщений у південно-західній частині Мукачева. Це - один із найцінніших історичних і воєнно-архітектурних пам'яток Закарпаття XIV—XVII століть. Замок-фортеця побудований на горі вулканічного походження заввишки 68 м і займає площу 13 930 кв. м.

                    

Точна дата заснування замку невідома, але в документах, які датуються XI століттям, він уже згадується. Фортеця мала потрійний захист, і в останьому (третьому) розташовувався замок. В замку були також глибокі підвали в скелях, куди могло сховатися населення. Внизу біля гори розкинулась Паланка, тобто містечко, оточене палями та ровом з водою. Навколо рову було болото. Саме тому замок був неприступним для численних загарбників напротязі вікової історії і зберігся до наших днів у дуже гарному стані.

 

                                     Карпати кличуть

                                                           Літо  -  2018

    І знову літо, і знову незабутня поїздка до Карпат. Цього разу кінцевим пунктом подорожі було місто Славське. Ох і красиві українські Карпати влітку.  У цьому переконались усі учасники поїздки: і батьки, і учні, і вчителі.

          У цьому році у подорож до Карпат зібрались діти з 3 по 9 клас. Деякі з них були в горах вперше. Тому, звичайно, всім було дуже цікаво. І хоч ходити по горах справа нелегка, але зате, як цікаво дійти до вершини...

  

Ще цікавіше походити стежками Олекси Довбуша...

 

І навіть, якщо зіпсувалась погода, то настрій всеодно не зіпсується...

     А яка холодна вода у водоспаді, а яка вона холодна та ще й смачна у Франковій криниці.

Добре, ще денні прогулки по горах закінчились і можна нарешті відпочити.

     А найбільше запам'яталось з цієї поїздки, особливо хлопцям, відвідання музею-криївки. Діти побачили, в яких умовах переховувались і боролись учасники визвольної боротьби українського народу за незалежність.

       Звичайно, такі поїздки надзвичайно цікаві і корисні для учнів.

                                                                                        Червень, 2018 рік.